GEFCO Polska

GEFCO Polska to ekspert w zakresie logistyki dla branży przemysłowej. Obecne w Polsce od 1999 r., dysponuje rozbudowaną siecią oddziałów w całym kraju i oferuje kompletną gamę rozwiązań transportowych i logistycznych.

GEFCO Polska jest częścią Grupy GEFCO należącej do pierwszej dziesiątki europejskich operatorów logistycznych. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w pięciu podstawowych segmentach:

FVL – składowanie, dystrybucja i przygotowanie samochodów
Overland – transport drogowy
Overseas – transport morski, lotniczy i kombinowany
Warehousing & Reusable Packaging – magazynowanie i zarządzanie opakowaniami zwrotnymi
Customs – obsługa celna i podatkowa
W Polsce firma działa od kwietnia 1999r. Siedziba główna mieści się w Centrum Warszawy. Oddziały GEFCO są zlokalizowane w rejonie Łodzi, Poznania, Katowic, Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa oraz 3 w rejonie Warszawy (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Łajski). Rynek docelowy to głównie branże: motoryzacyjna – producenci samochodów, części i komponentów, elektroniczna, materiałów budowlanych, kosmetyczna, FMCG oraz inne przemysłowe. GEFCO Polska zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników.

GEFCO Polska po raz kolejny wzięło udział w corocznym rankingu polskich firm z branży logistycznej, który został opublikowany w dodatku LTS do Rzeczpospolitej (wydanie z 29 czerwca 2017).

Pod względem wielkości przychodów ze sprzedaży podstawowej TSL w 2016 roku GEFCO  uplasowało się na 14 pozycji.

4 odpowiedzi na “GEFCO Polska”

  1. gefco to grabarz przewoźników – po prostu, w skrócie, głodowe stawki, roboty mają mnóstwo, ale za miskę ryżu. najbardziej niekompetentny oddział – czeladź, mnóstwo dzieciaków bez doświadczenia i znajomości chociaż minimum wiedzy potrzebnej w transporcie. nienajgorzej współpracuje się z poznaniem.

  2. Od przyszłego miesiąca mamy nowe auta ciężarowe do obsługi poważnych klientów, wszystkie z normą Euro6. Więc producentów aut zamiast do Krakusa zapraszamy do Cat Kleszczów.

  3. Ja pracowalam w GEFCO odeszłam i nie żałuję ale co jak co to dyrektor operacyjny jest tam (był bo odchodzi) naprawdę bardzo rozsądny i mądry. Przez zaledwie trzy lata (a przejal niezłe bagno) wyprowadzil tą firmę, to on naprawde nią zarządzał, wprowadzil WMS w całej Polsce dla Logistyki, program do zrzadzania przesylek drobnicowych Krazter, otworzyl dwa oddziały w Rzeszowie i Łodzi (centralny magazyn), czy rozhulał od podstaw biznes FTL krajowego pytam się z kto z was może się pochwalić chociaż 10% takich projektów. Zapytajcie któregokolwiek z jego pracowników którzy pracowali z nim to się dowiecie jaki on jest. Tak naprawdę to on zarzdzał tą firmą i harował dniami i nocami ale się chba przejechał na firmie bo niestety dla niej odszedł i rzucił papierami! Ja jestem szczesliwa ze tam nie pracuje ale co jak co ten gosc jest naprawde OK! Nigdy nie zdrzylo się aby potraktowal kogos jak wielki pan ale byl naprawde OK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *